Moje recenze

Anthony Horowitz: Zapomnění

24. ledna 2015 v 21:48
Zapomnění je pátým a posledním dílem ze série Síla pětice od Anthonyho Horowitze. Pokud sérii neznáte, pak vězte, že vypráví příběh o pěti dětech, které jako jediné mají schopnost zabránit zkáze světa. O ten se snaží Staří, kteří představují ďábla, čiré zlo. Matt, Pedro, Jamie, Scott a Scarlett je můžou zastavit, dokázat to ale mohou jen všichni společně.

V předposledním díle se pětice poprvé sešla společně. V Hongkongu však řádil zničující tajfun, který přivolala Scarlett. Aby se zachránili, museli projít kouzelnými dveřmi, které slouží Pětici pro cestování po celém světě. Každý si pak může vzít jednoho dalšího člověka jako doprovod.

Všechno se ale zkomplikovalo, když oněmi dveřmi prošli. Nedomluvili se totiž, kam chtějí jít a tak se každý ocitl na jiném konci světa. A aby toho nebylo málo, ocitli se o deset let později! Budoucnost, ve které se ocitli, však nebyla vůbec dobrá. Svět ovládli Staří a země se od základu změnila. Londýn byl například vybombardován, spousta zemí byla vymazána z mapy, teroristické útoky, přírodní katastrofy. Mnohé státy se vrátily úrovní do středověku.

Darren Shan: Krvavá kreatura

9. února 2014 v 19:19 | PB
Pátá kniha ze série Demonata nese název Krvavá kreatura. Opět se zde setkáváme s Grubbsem Gradym, jeho strýcem Dervishem a také nevlastním bratrem Billy-I. Ty jsme opustili ve třetím díle s názvem Massagre.

Trošku se vraťme k předchozím dílům, protože na ně pátý úzce navazuje. Grubbs je mladý kluk, který pochází z rodu Gradyů. Jeden z jeho dávných předků se spářil s démonem a od té doby se v jejich rodu rodí vlkodlaci. Některé generace to přeskočí a jiné to postihne. Jeho sestra to štěstí neměla a začal se v ní vlk probouzet. Aby ji rodiče zachránili, povolali pána démonů Lorda Lítost, který jediný může děti s vlkodlačím genem zachránit. Všichni tři však v souboji zemřeli a Grubbs se tak dostal ke strýci. U něj zjistil, že má ještě nevlastního bratra. Jenže i u něj se objevil vlkodlačí gen a Grubbs se strýcem udělali to, co rodiče pro sestru Gret. Tentokrát se ale zadařilo a Billy-I byl zachráněn.

Tahle trojka se následně vydala na natáčení filmu Massagre, ale vše se nakonec zvrtlo, když režisérka povolala démony, aby byl její film věrohodný a stal se legendou. Grubbs, Dervish a Billy-I masakr přežili a opět přelstili Lorda Lítost, který jim tak má co vracet.

V Krvavé kreatuře se Grubbs vrací zpět k normálnímu životu. Najde si nové kamarády, ale také se mu odcizuje Billy-I, kvůli čemuž má nemalé výčitky. Grubbs si žije docela klidně. Jenže pak se u něj začnou projevovat známky proměny.

Darren Shan: Bec

4. září 2013 v 13:19 | PB
Bec je další ze série Demonata, která se však časově odehrává mnohem dříve než předchozí díly.

Bec je mladá dívka, která je učednice kněžky, jež ale umřela. Bec dokáže ovládat magii, jenže bez učitele nemá jak se posunout dále a její moc stále slábne.

Její kmen začínají napadat démoni a jejich síla je stále větší. Kvůli jejich řádění se jejich kmen zmenšuje a je pro ně stále těžší jim vzdorovat. Sílu Bec však kmen využít nechce, i když ona by pomohla ráda.

Jednoho dne k jejich bráně přiběhne mladík, který nedokáže říct nic víc než Běžhonem. Kmen usoudí, že Běžhonem, jak mu začnou říkat, je z nějakého vzdáleného kmene, který potřebuje pomoc. Rozhodnou se tak sestavit skupinu a poslat ji kmenu na pomoc. Jít se rozhodne i Bec. Důvod však nikomu neřekne. Při příchodu Běžhonema se jí totiž zjeví její mrtvá matka a naznačí, že má jít s ním.

Skupina se tedy vydá na nebezpečnou cestu, která může být také jejich poslední a toho si jsou také všichni dobře vědomi a to včetně Bec.

Na konci této cesty je druid jménem Drust, pod kterým se vydají na ještě nebezpečnější cestu a jejímž úkolem je zachránit svět před příchodem démonů.
 
 

Reklama