Leden 2015

Anthony Horowitz: Zapomnění

24. ledna 2015 v 21:48 Moje recenze
Zapomnění je pátým a posledním dílem ze série Síla pětice od Anthonyho Horowitze. Pokud sérii neznáte, pak vězte, že vypráví příběh o pěti dětech, které jako jediné mají schopnost zabránit zkáze světa. O ten se snaží Staří, kteří představují ďábla, čiré zlo. Matt, Pedro, Jamie, Scott a Scarlett je můžou zastavit, dokázat to ale mohou jen všichni společně.

V předposledním díle se pětice poprvé sešla společně. V Hongkongu však řádil zničující tajfun, který přivolala Scarlett. Aby se zachránili, museli projít kouzelnými dveřmi, které slouží Pětici pro cestování po celém světě. Každý si pak může vzít jednoho dalšího člověka jako doprovod.

Všechno se ale zkomplikovalo, když oněmi dveřmi prošli. Nedomluvili se totiž, kam chtějí jít a tak se každý ocitl na jiném konci světa. A aby toho nebylo málo, ocitli se o deset let později! Budoucnost, ve které se ocitli, však nebyla vůbec dobrá. Svět ovládli Staří a země se od základu změnila. Londýn byl například vybombardován, spousta zemí byla vymazána z mapy, teroristické útoky, přírodní katastrofy. Mnohé státy se vrátily úrovní do středověku.