Prosinec 2014

Nákup e-knihy

12. prosince 2014 v 20:12 | PB |  Ostatní
Čtečky knih v poslední době frčí. Do malého přístroje můžete vložit stovky knih a můžete si je vzít třeba na cesty. Já jsem k nim byla od začátku hodně skeptická. Jsem zastáncem klasických knih, prostě není nad to, když si můžete knížkou listovat. Navíc já když čtu, tak v jednom kuse koukám, kolik má kapitola stránek, neustále koukám na obsah apod. V elektrické formě to tak lehké není.

Osobně čtečku nemám, má ji táta, ale začala jsem používat jako čtečku mobil. V metru nebo autobusu se to hodí. Jednu knížku jsem si zdarma stáhla a i když jsem ji už jednou četla, po jejím přečtení jsem byla tak nadšená, že jsem okamžitě začala shánět poslední díl. Doma z té série nemám jedinou knížku, protože jsem si ji vždy půjčovala z knihovny, tak jsem si nechtěla moc kupovat ani poslední díl. Přijde mi prostě divný, kdybych měla jen jednu knížku z celé série. Pak jsem objevila e-knihy. Konkrétně ta moje stála něco málo přes 100 Kč (o cca 120 Kč méně než klasická) a tak jsem se rozhodla, že to zkusím.

Na heurece jsem našla stránku http://knihy.idnes.cz/. Hned v úvodu mě zaujala možnost stažení ukázky knihy, nevím, jestli je to u e-knih běžné, ale je to fajn, protože jsem si mohla zjistit, jestli to půjde do mobilu. K dispozici jsou formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi), PDF. Mně vyhovují formáty PDF.

Vyzkoušela jsem tedy, že v mobilu je knížka pěkně k přečtení a tak jsem ji objednala a hned zaplatila. Ze stránky mě to hodilo na stránku mé banky, kde jsem provedla platbu a okamžitě jsem byla přesměrována zpět na knihy.idnes.cz. Tam už jsem si mohla knížku stáhnout. Vše to trvalo maximálně 5 minut!

Knížku můžu stáhnout kdekoliv a kdykoliv. Mám ji tak v mobilu i notebooku. Vždy se stačí na stránku přihlásit a hned si knížku můžu stáhnout, takže i když přijdu teoreticky o mobil i notebook, nepřijdu o knížku a můžu si ji stáhnout znovu. Když si koupíte více knížek, máte tam pak takovou knihovnu.

Nevím, jestli ještě někdy takhle knížku koupím. Přeci jen mám stále radši klasické knihy. Každopádně je to určitě rychlá a pohodlná varianta a určitě bych ji doporučila.