Únor 2014

Darren Shan: Krvavá kreatura

9. února 2014 v 19:19 | PB |  Moje recenze
Pátá kniha ze série Demonata nese název Krvavá kreatura. Opět se zde setkáváme s Grubbsem Gradym, jeho strýcem Dervishem a také nevlastním bratrem Billy-I. Ty jsme opustili ve třetím díle s názvem Massagre.

Trošku se vraťme k předchozím dílům, protože na ně pátý úzce navazuje. Grubbs je mladý kluk, který pochází z rodu Gradyů. Jeden z jeho dávných předků se spářil s démonem a od té doby se v jejich rodu rodí vlkodlaci. Některé generace to přeskočí a jiné to postihne. Jeho sestra to štěstí neměla a začal se v ní vlk probouzet. Aby ji rodiče zachránili, povolali pána démonů Lorda Lítost, který jediný může děti s vlkodlačím genem zachránit. Všichni tři však v souboji zemřeli a Grubbs se tak dostal ke strýci. U něj zjistil, že má ještě nevlastního bratra. Jenže i u něj se objevil vlkodlačí gen a Grubbs se strýcem udělali to, co rodiče pro sestru Gret. Tentokrát se ale zadařilo a Billy-I byl zachráněn.

Tahle trojka se následně vydala na natáčení filmu Massagre, ale vše se nakonec zvrtlo, když režisérka povolala démony, aby byl její film věrohodný a stal se legendou. Grubbs, Dervish a Billy-I masakr přežili a opět přelstili Lorda Lítost, který jim tak má co vracet.

V Krvavé kreatuře se Grubbs vrací zpět k normálnímu životu. Najde si nové kamarády, ale také se mu odcizuje Billy-I, kvůli čemuž má nemalé výčitky. Grubbs si žije docela klidně. Jenže pak se u něj začnou projevovat známky proměny.

Oškliví

9. února 2014 v 18:13 | PB |  Právě čtu
Už je to nějaký pátek, co jsem začala číst knížku Oškliví. Zaujalo mě, o čem kniha má být a tak jsem začala číst. Musím ale říct, že mě kniha docela zklamala a zatím jsem čtení přerušila a vrátím se k ní snad někdy v budoucnu. Měla jsem problém se začíst, nelíbil se mi moc způsob, kterým je knížka psaná. Nedokážu přesně popsat proč, ale prostě mě to nevtáhlo do děje. Knihu nechci nějak zavrhnout a třeba až se k ní jednou vrátím, tak se můj dojem napraví.