Darren Shan: Bec

4. září 2013 v 13:19 | PB |  Moje recenze
Bec je další ze série Demonata, která se však časově odehrává mnohem dříve než předchozí díly.

Bec je mladá dívka, která je učednice kněžky, jež ale umřela. Bec dokáže ovládat magii, jenže bez učitele nemá jak se posunout dále a její moc stále slábne.

Její kmen začínají napadat démoni a jejich síla je stále větší. Kvůli jejich řádění se jejich kmen zmenšuje a je pro ně stále těžší jim vzdorovat. Sílu Bec však kmen využít nechce, i když ona by pomohla ráda.

Jednoho dne k jejich bráně přiběhne mladík, který nedokáže říct nic víc než Běžhonem. Kmen usoudí, že Běžhonem, jak mu začnou říkat, je z nějakého vzdáleného kmene, který potřebuje pomoc. Rozhodnou se tak sestavit skupinu a poslat ji kmenu na pomoc. Jít se rozhodne i Bec. Důvod však nikomu neřekne. Při příchodu Běžhonema se jí totiž zjeví její mrtvá matka a naznačí, že má jít s ním.

Skupina se tedy vydá na nebezpečnou cestu, která může být také jejich poslední a toho si jsou také všichni dobře vědomi a to včetně Bec.

Na konci této cesty je druid jménem Drust, pod kterým se vydají na ještě nebezpečnější cestu a jejímž úkolem je zachránit svět před příchodem démonů.


Musím říct, že pro mě kniha byla dlouho zklamáním. Shan to v předchozích dílech vždy rozjel hned od začátku. Žádná přílišná omáčka, prostě akce hned od startu. Podle mě to tomu rozhodně prospívá, protože když čtete půlku knížky a pořád se nic neděje, tak to často skončí odložením knížky. Shan vás naopak zaujme hned a vy prostě dál číst musíte, protože potřebujete vědět další průběh. Tady začal příběh porodem Bec. Ta má totiž úžasnou paměť a pamatuje si naprosto vše a to včetně vlastního porodu. Následuje útok démonů. Do té doby to bylo všechno v pořádku, jen mě to začalo nudit při cestě za Drustem. Tam se to zlomilo a já četla dále se stejným nadšením jako předchozí díly.

Nejlepší je rozhodně závěr celé knihy. Nechybí zvraty ani zrada. Já nejsem příznivcem typických happy-endů a tady rozhodně nebyl a to musím prostě ocenit. Ani nevím, jestli jsem četla knihu, která by podobně skončila.

Propojenost s předchozími díly tu je. Dozvídáme se opět něco k prokletí rodu Grubbse Gradyho, jak to vlastně všechno začalo. A nechybí tu ani strašlivý Lord Lítost, který si tu opět se všemi jen hraje.

Hodnocení: ***

Celkově kniha rozhodně stojí za přečtení a pokud jste přiznivcem celé série, tak je to samozřejmě povinnost. I přes dobrou druhou polovinu knihy a skvělý závěr, je to pro mě nejslabším dosavadním dílem. Ne že by byla kniha špatná, prostě jen ty první tři byly lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama