Září 2013

Setkání s literární postavou

4. září 2013 v 13:27 Ostatní
Seděla jsem na lavičce a čekala na autobus. Už bylo pozdě a já byla šíleně unavená, hlava mi klesala a klesala, když v tom jsem uslyšela zvláštní zvuk a mě zahalil stín. Vzhlédla jsem a nevěřila vlastním očím. Snášel se ke mně obrovský modrý drak.
Nechceš někam hodit, maličká? Uslyšela jsem v hlavě. Vykřikla jsem.
"To přeci není možné. Draci existují?" zalapala jsem po dech.
Evidentně, ozvalo se mi v hlavě.
"Jak jsi se sem dostala?"
To je dlouhá historie a my nemáme čas. Nasedni. Hlavou kývla směrem na svůj hřbet a já si teprve všimla koženého sedla. Nemotorně jsem se na něj vyšplhala a pevně jsem se držela, když Safira vzlétala.
"Chtěla bych ti toho tolik říct," zakřičela jsem.
Stačí si to myslet, uslyším tě, upozornila mě.
Víš, vždy jsem obdivovala lásku mezi tebou a Eragonem, jak jste jeden druhého chránili. Jednou bych to také chtěla zažít, pomyslela jsem si a stále pochybovala, jestli mě uslyší.
Neboj, také to jednou zažiješ, řekl chlácholivým hlasem a já si v té době byla naprosto jistá, že má pravdu.
Během letu jsem se kochala přírodou pode mnou. Nevěděla jsem, jak trefí ke mně domů, ale nepochybovala jsem, že to zvládne. Také jsem nechápala, jak se můžu udržet, ale nějakým záhadným způsobem jsem si připadala, že takhle létám pořád.
Celou dobu jsme si v duchu povídaly. Bylo to tak zvláštní. Věděla jsem, že se blížíme domů a já byla zklamaná.
Uvidím tě ještě někdy?
To záleží jen na tobě, maličká, zasmála se Safira a střemhlav se pustila dolů. Křičela jsem vzrušením jak se země pode mnou přibližovala.
A jsme tady, řekla, když přistávala. Při přistání jsem sebou trhla a najednou... jsem se probudila na lavičce a přede mnou stál autobus...

Safira. Odkaz dračích jezdců. Christopher Paolini.

Darren Shan: Bec

4. září 2013 v 13:19 | PB |  Moje recenze
Bec je další ze série Demonata, která se však časově odehrává mnohem dříve než předchozí díly.

Bec je mladá dívka, která je učednice kněžky, jež ale umřela. Bec dokáže ovládat magii, jenže bez učitele nemá jak se posunout dále a její moc stále slábne.

Její kmen začínají napadat démoni a jejich síla je stále větší. Kvůli jejich řádění se jejich kmen zmenšuje a je pro ně stále těžší jim vzdorovat. Sílu Bec však kmen využít nechce, i když ona by pomohla ráda.

Jednoho dne k jejich bráně přiběhne mladík, který nedokáže říct nic víc než Běžhonem. Kmen usoudí, že Běžhonem, jak mu začnou říkat, je z nějakého vzdáleného kmene, který potřebuje pomoc. Rozhodnou se tak sestavit skupinu a poslat ji kmenu na pomoc. Jít se rozhodne i Bec. Důvod však nikomu neřekne. Při příchodu Běžhonema se jí totiž zjeví její mrtvá matka a naznačí, že má jít s ním.

Skupina se tedy vydá na nebezpečnou cestu, která může být také jejich poslední a toho si jsou také všichni dobře vědomi a to včetně Bec.

Na konci této cesty je druid jménem Drust, pod kterým se vydají na ještě nebezpečnější cestu a jejímž úkolem je zachránit svět před příchodem démonů.